Written by 21:06 Lidé pražské záchranky

Hradní páni. Parťáci spolu jezdí neskutečných 20 let

Záchranář Martin a řidič Zbyněk mají na kontě přes 40 tisíc hodin společné služby.

Potkali se na Hradě. A dnes je to přesně 20 let, co spolu záchranář Martin a řidič Zbyněk jezdí jako záchranářská posádka. DVACET LET! To bude nějakých 40 800 hodin, tedy 3 400 dní, a to je víc než 4,5 let společně stráveného čistého času. Neskutečná doba, za kterou z vás jsou nejen parťáci, ale taky tak trochu manželé.

Než se z nich stala posádka na naší maličké základně na Pražském hradě, tak se Martin se Zbyňkem neznali. V lecčem se neshodnou, třeba rádio by mohlo o jejich rozdílném hudebním vkusu vyprávět. Jeden je kliďas a druhý zase trochu „hrr“. Ale přesto si sedli. Dost možná i v práci platí, že protiklady se prostě přitahují a doplňují.

Dneska si už při zásazích rozumí v podstatě beze slov a přesně vědí, co ten druhý zrovna potřebuje. Ne, že by se za těch 20 let někdy nestala ze sanitky ponorka, ale to patří ke každému vztahu, i k tomu pracovnímu. O to víc je obdivuhodné, že si to kluci dokázali vždycky vyříkat a vydrželi spolu.

Nečekali, že si na „jejich výročí“ někdo další vzpomene. Vypravili jsme se tak dnes za nimi, abychom je překvapili, a hlavně jim poděkovali. Mít takhle zkušenou a sehranou posádku je radost. A taky inspirace pro nás ostatní, že i když ne vždycky musí být všechno růžové, tak se to dá společně překonat.

„Hradní páni“, smekáme před vámi, přejeme vám klidné služby a ať vám to společně šlape dál…

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Close